Jdi na obsah Jdi na menu
 


O mě

        Malovat jsem začala už od dětství. Prvotiny vytvořeny temperou a suchým pastelem jsem doplňovala o kresby tužkou a uhlem. 

         S technikou malování olejem na plátno, jsem začala krátce po dokončení střední školy Obchodní akademie. Při práci asistentky ředitele jsem studovala obor propagační výtvarnictví a zajímala se o počítačovou grafiku.

         Zlom nastal v srpnu 2003 po rodinné tragické autonehodě, kdy jsem přišla o polovinu své  rodiny a z těžkého zranění jsem se dlouhodobě léčila.

         Nový životní směr jsem začala  ve 30ti letech, kdy jsem dostala podnět vystavovat své obrazy na společných výstavách v Holešově s názvem "Letní iluze" a v Bystřici pod Hostýnem " Naši".

         V letech 2007-2011 jsem působila jako průvodkyně v Městském muzeu a galerii a po památkách města Holešova, mimo jiné i v Šachově synagoze.

         Malování olejem na plátno jsem se začala věnovat naplno od roku 2011 jako samouk. Pomáhalo mi to překonat těžké období života. Myslím tak na krásné a dobré věci, které mi dávají pozitivní sílu překonávat překážky. Vyjadřuji tím trvalou Krásu a Dobro, kterou prožívám při napojení na vyšší smysl existence – na Boha, naše nejvyšší Dobro a jeho zákony.

         
Maluji převážně realistické obrazy s dotekem volnějších prvků světa bez hranic. Záběr obrazů je široký - lesy, stromy, moře, slunce, vesmír, postavy, tváře, koně, jednorožce, sv. Hostýn a duchovní obrazy (Ježíš, Marie a jiné), nově portréty. Maluji intuitivně, podle pocitu a smyslu vlastní vize. 

         
Ze všeho lze udělat krásnou věc, jen trochu dobré vůle, trpělivosti a tvořivosti. Vidět krásu a dobro každým dnem víc a víc je léčivá síla na negativní prožitky.

         
Od roku 2012 občasné samostatné výstavy (Chvalčov, Holešov, Přerov, Kroměříž). 

          V roce 2012, na základě setkání s kouzelnými obrazy známého duchovního malíře Zdeňka Hajného z Prahy, jsem po dlouhém jednání, zorganizovala tuto výstavu na Svatém Hostýně.
Probíhala po 3 měsíce v historickém, pro tuto příležitost zcela zatemnělém Jurkovičově sále, za doprovodu povznášející hudby Rolanda Santého, u příležitosti významného jubilea 100 let korunovace sochy Panny Marie Svatohostýnské.

          Roku 2013 malování v plenéru na svatém Hostýně.

         V září roku 2014 (po více jak deseti letech), mě trvale uzdravila Milost Panny Marie skrze 
svatohostýnskou vodu, z bolestné ztráty blízkých - maminky a staršího bratra Jaromírka (autonehoda). Mír a Ticho se rozhostil v mém srdci, po takovém soužení. Na počest P. Marie jsem namalovala obraz "Usměv v Prameni svatohostýnském". 

 
 

Přihlášení

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2021 >>

Statistiky

Online: 4
Celkem: 179172
Měsíc: 3045
Den: 118